SATIŞTAKİ PROJELER

Modern Kaktüs ve Sukulent Dekorasyon Fikirleri

Modern Kaktüs ve Sukulent Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizde, iş yerlerimizde, balkonlarımızda, bahçelerimizde kısacası tüm yaşam alanlarınızda hem görüntüsüyle süsleyen hem de obje olarak tercih edebileceğiniz kaktüs ve sukulentleri kullanabilirsiniz. Zengin tür çeşitliliğine sahip kaktüs sukulentler her zevke hitap edebilir. Seçtiğiniz bitkilerin türü de aynı zamanda karakterinizi de yansıtmaktadır. Zevkinize hitap eden, karakterinize yansıyan kaktüs saksıları da bulunmaktadır. Seçtiğiniz bitkiler aynı zamanda karakterinizi de yansıtır. Kaktüsler kadar saksıları da önemlidir. Her yerde bulunan, kahverengi tonlarındaki saksılar yerine özenle sergileyebileceğiniz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonunda moda olan sukulent ve kaktüs tasarımlarını da bu şekilde kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Kaktüs Dekoratif Obje Yapımı

Geçmiş dönemlerde gittiğimiz evlerde gördüğümüz ortanca ve Peygamber kılıcı yerini kaktüs ve sukulente bırakmıştır. Bakımı kolay, çeşitliliği bol kaktüslerle kendi kendinize eşsiz dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Birbirinden güzel, değişik saksı fikirleri olup odanızın genel havasına uygun tasarımlar yapabilirsiniz. Oldukça sevimli, değişik, birbirinden güzel kaktüs dekorasyon fikirlerinin yapımı da kolaydır. Maliyeti düşük kaktüsleri dekor amaçlı teraryumlara dönüştürebilirsiniz. Son trend kaktüs süslemeleri ve dekorasyon fikirleri şöyle sıralanabilir:

Modern Kaktüs ve Sukulent Dekorasyon Fikirleri

  1. Aynı yayvan saksı içinde hem dikey hem yatak kaktüsleri kullanmak, farklı türleri bir arada bulundurmak eşsiz bir manzara sunacaktır. Kaktüsünüz çiçek açmayı başarmışsa da değmeyelim keyfinize!
  2. Silindir şeklindeki yüksek rengarenk saksılarda kaktüs yetiştirerek yaşam alanlarınızı rengarenk bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
  3. Ahşap ve belli şekle sahip saksılarda sukulent ve kaktüsleri bir arada yetiştirebilirsiniz.
  4. Beyaz, gold ve rose tonlarında modern saksılarda da çiçeklerinizi güvenle saklayabilirsiniz.
  5. Sade haliyle veya boyama yaparak kullanacağınız saksılarda da kaktüslerinizi güvenle yetiştirebilirsiniz.
  6. Orta sehpalarınız üzerinde kombinleyebileceğiniz saksılarınızda da kaktüs ve sukulentleri ayrı saksılarda güvenle yetiştirebilirsiniz.
  7. Duvara asacağınız 3 katlı dekoratif raflar içine saksılarınızı yerleştirerek de eşsiz görüntüler oluşturabilirsiniz.
  8. Ayaklı modern saksılar içine yerleştirebileceğiniz sukulent ve kaktüsleri de kombinleyebilirsiniz.
  9. El boyaması saksılar içine sukulent ve kaktüslerinizi de yerleştirebilirsiniz.

Sevimli, Küçük Sukulent Dekorasyon Saksı Fikirleri

Kolaylıkla kendiniz yapabileceğiniz, maliyetsiz, basit, malzemesi kolay temin edilebilen saksılarla eşsiz sukulent dekorasyonları yapabilirsiniz. Evinizde, elinizdeki çeşitli malzemelerle sukulent, kaktüsler için saksılar tasarlayabilirsiniz. Evde kaktüs saksısı yapımıysa zevkinize göre olmaktadır. Ebatlarını büyük de tutabileceğiniz saksılarda aynı anda birçok sukulent yetiştirebilirsiniz. Ev bitkilerinin cinsi, şekli, nasıl sunulduğu da dekorasyon açısından önemlidir. Bakmayı sevdiğimiz çeşitleriyle ev bitkileri dekorasyon anlamında oldukça kıymetlidir. Bitkilerin bizden ne istediğini bildiğimizde yetiştirilmeleri de önemlidir.

Vintage Dekorasyonda Saksıların Önemi

Evinizin büyüsünü devam ettireceğiniz vintage akımı her alanda kendini göstermektedir. Dekorasyon trendlerinde sıklıkla bulunan vintage tasarım isteyenler için geçmişin gücü saksılara da yansımaktadır. Modern çağla geçmişte yer alan parçaların harmanlanıp dekorasyonda kullanılması olan vintage akımında bugünün minimal çizgilerini kullanabilirsiniz. 

Yeşil bitkiler gündüzleri sağladığı oksijenle yaşam alanlarımızda kullanılmaktadır. Sağlıklı uyku uyunmasını sağlayan çiçekler yatak odalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Yatak odalarında bilgisayar kullanımları arttığı için kaktüsler radyasyondan sakınmaya yarar. Küçük ve büyük bitkiler için farklı yükseklikte, çeşitli formlarda zemin saksıları kullanıldığı zaman dekorasyona da ayrı hava katacaktır. Yaşam alanlarının köşesinde, farklı kademelerde bulunan setlere yerleşebilecek dekoratif saksılar ufaklı irili bitkilerden kombinasyon yaratmaya imkan verir.

Modern Kaktüs ve Sukulent Dekorasyon Fikirleri

Cam Fanuslarda Kaktüs ve Sukulent Dekorasyonları

Sukulent ve kaktüsleri kombinlemek amacıyla cam fanuslar kullanılmaktadır. Biblo şeklinde dekorasyon unsurları olan saksılar çalışma odalarında bilgisayar ekranlarının yayacağı radyasyonu absorbe edeceği için önerilir. Yeşil bitkilerin yanında zamanla açan renkli çiçeklerle mekanlara da yüksek yaşam enerjisi pompalar. Minik görünümüyle odalarınızı tamamlayan sukulent ve kaktüsler doğru ışıkla hızla büyüyecektir. Geniş alana ihtiyaç duyacağınız sukulentler yaşam enerjisi yükseltecektir. Bitkilerin cinsi kadar nasıl sunduğunuz, nereye yerleştireceğiniz, saksı modelleri de dekorasyon bakımından önemlidir.

Eşsiz Sukulent ve Kaktüs Fikirleri

Dikensiz kaktüs olarak bilinen sukulentler az bakım gerektiren türlerdendir. Yayvan ve minik saksılarda dekorasyon unsuru olacak şekilde kullanabileceğiniz sukulentlerin bakımı da kolay olacaktır. Evde canlı çiçek dekorasyonu yapmak istiyorsanız evinizin hem spor hem klasik havasına uyum sağlayacak kaktüs ve sukulentler eşsiz görüntü sunacaktır. . Çiçek yetiştirme becerisi olmayanların bile evinde rahatlıkla besleyebileceği sukulent, kaktüsler evinizin ruhunu değiştirecektir. Yeterli güneş görmesi de büyümesi için yeterli olacaktır.

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorum Yapın