Ankara’nın gözde semtlerinden biri olan Bilkent’te yer alan 43.170 m² ‘lik bir alanı kapsayan projede; çok katlı 6 konut bloğu ve yüzme havuzlu sosyal tesis yapı ögelerini araziyle bütünleştiren 37.000 m² peyzaj alanı bulunmaktadır. Bu alan içerisinde topoğrafya karakterine uyumlu geliştirilen peyzaj tasarımında; eğimlerle birlikte şekillenen çim amfler, gösteri alanları ve bu eğimleri görsel avantaja dönüştüren bitkisel teraslama çözümleri geliştirilmiştir.

Konut sakinlerinin gün içerisinde aktif ve pasif olarak kullanabilecekleri rekreasyon alanlarının, her yaş grubuna hitap etmesi hedeflenmiştir. Her konutun kısa mesafede erişebileceği oturma – dinlenme alanları, gençler için farklı buluşma noktaları ve çocuklar için geleneksel oyun aletleri ile donatılan oyun alanları, kullanıcıları günün stresinden uzaklaştırmayı hedeflemektedir.

Park Joven konutlarında; mevsim döngülerini renk geçişleriyle hissedeceğiniz bitkisel düzenlemesi ve topoğrafyanın imkan sağladığı noktalarda yer verilen su ögeleri ile birlikte, su kenarı rekreasyonuna da imkan sağlanmıştır. Suyun dinginleştirici etkisine kapılmak isteyen kullanıcılar için tasarlanan su gösterileri ve dinlenme alanları, kullanıcılara kaliteli ve keyifli vakit geçirme ortamı hazırlamaktadır.

EMİNE DİLŞEN KARA / ÇEVRE PEYZAJ